Als er iemand in Haarlem weet waar de leukste restaurants zitten verstopt dan is het Stefanie Brinkman wel. Stefanie (31) werkt als fotograaf en bevindt zich door haar werk regelmatig in de horeca waar ze de mooiste plaatjes schiet. Daarnaast gaat deze foodie in haar vrije tijd maar al te graag uit eten met haar vriend en vriendinnen. Speciaal voor Your Daily Life heeft ze even tijd vrij gemaakt om haar favoriete restaurants en barretjes in Haarlem met ons te delen.
Favoriete ontbijtspots in Haarlem
Le Petit Café – “Dit is een super gezellig Frans zaakje. In de ochtend scoor je hier lekkere croissantjes en goede koffie. Het tentje zit gevestigd in een bibliotheek waardoor er een heel relaxte vibe hangt. Voor m mij de perfecte plek om achter je laptop te werken of om een goed boek te lezen.”
Frenchie – “Hier kun je ontzettend goed ontbijten, lunchen en dineren maar aan hun Golden Chai Latte ben ik echt compleet verslaafd.”
De must-go to plekken voor lunch in Haarlem
Romeo’s – “Hier hebben ze de allerlekkerste Italiaanse broodjes. Hoewel dit tentje heel snel erg populair is in Haarlem zijn de broodjes nog altijd heel betaalbaar. Er uitgebreid gaan zitten lunchen zou ik niet aanraden want met hoog tl-licht is de sfeer niet heel gezellig. Ik raad aan je broodje lekker af te halen.”
PIP Deli – “Een lunchzaak waarbij ik geregeld terugkom. Het is even lopen als je vanuit de stad komt maar is het allemaal waard. Een nog fris, hip en vernieuwd concept voor de Haarlemse begrippen. Gegarandeerd genieten doe je met de Mushroom toast.”
Jamón Jamón – “Dit is een klassieke Spaanse delicatessenzaak waar je de meest lekkere Spaanse broodjes kunt afhalen. Mijn favoriet is het broodje met de lang gerijpte Iberico-ham, pesto en manchego.”
Ti Bisou – “Deze crêperie zit midden op de Vijfhoek, een heel mooi en schattig straatje in Haarlem. De eigenaresse komt uit Bretagne en maakt traditioneel vers gebakken crêpes, galettes en taartjes. Dit is zo’n typische plek waar je met je moeder of met een groepje vriendinnen gaat lunchen.”
Een avondje dineren in Haarlem
Brick – “Eerst dacht ik altijd dat dit een hamburgerrestaurant was maar blijkbaar heeft Brick haar intrede gemaakt met een geheel vernieuwd shared dining concept. Het restaurant zit gevestigd in een heel pittoresk Haarlems straatje in de Vijfhoek. Op de kaart staan veel vega-gerechten en die zijn subliem. Qua wijnen zouden ze nog iets meer mogen uitbreiden.
Adamo Trattoria Enoteca – “Dit Italiaanse restaurant is nieuw in Haarlem en de sfeer is heel goed. Het wordt gerund door een Italiaanse familie, die al eigenaar is van de goedlopende pizza-zaak Luca. Nu hebben ze een restaurant geopend waarbij ze op hoger niveau koken. De gerechten zijn fantastisch en de wijnen zijn niet normaal lekker. Hier eet je geen pizza maar culinaire Italiaanse gerechten. Wij aten hier een 5-gangenmenu voor 65 euro en met wijn erbij ben je zo’n 100 euro per persoon kwijt.”
Piccolo – “Deze authentieke Italiaan serveert pizza’s en pasta’s alsof je in Italië bent. De zaak wordt gerund door een ouder echtpaar waarbij ook hun eigen dochter in de bediening staat. Sowieso is het gehele personeel Italiaans waardoor dat gevoel alleen maar wordt versterkt. Ik vind het fijn dat het goed betaalbaar is en kom er regelmatig voor diner of lunch dat alleen in het weekend wordt geserveerd.”
MAITA – “Hier draait het om de Nikkei cuisine. Dat zijn Peruaanse gerechten die met een Japanse techniek bereid worden. De sushi die je hier eet is niet normaal goed en de entourage is ook heel knus. Alleen aan de service mag nog wel gewerkt worden.”
Bambu – “Deze net gerenoveerde Aziatische zaak zit aan de Grote Markt en is heel toegankelijk voor mensen die een dagje naar Haarlem komen. Op het menu staan lekkere en betaalbare streetfood-gerechten. Alle gerechtjes zijn onder de 10 euro en je krijgt porties die je gemakkelijk met elkaar kunt delen.”
Op sjiek gaan in een sterrenrestaurant in Haarlem
Olivijn – “Het eten is goed, de bediening is top en het decor is prachtig. Als je een avondje wil uitpakken dan is dit een heerlijke plek.”
Restaurant de Zeeuw – “Een restaurant dat je niet teleurstelt. Met hun seizoengebonden gerechten en persoonlijke benadering weten ze je helemaal in te pakken. Een wijnparing waar je U tegen zegt en sinds april zitten ze op een hele leuke nieuwe locatie.”
De beste plekken om af te halen in Haarlem
De Slagersdochter – “Je hebt hier elke dag verschillende semi-gezonde kant- en klare avondmaaltijden, zoals verse pasta met veel groenten en lekkere vleeswaren. Ook de perfecte plek als je indruk wil maken met een thuisborrel”
Flamboyant – “Als je op zoek bent naar authentiek Indonesisch eten dan moet je hier zeker gaan afhalen. Vooral hun huisgemaakte sambal is een 10 plus.”
Cocktails én doorzakken in Haarlem
Vester – “Dit is een zaak waar je kunt eten maar waar later op de avond de boel wordt omgetoverd tot een club-vibe. Ik ben niet super te spreken over de gerechtjes maar als je zin hebt in een avondje dansen én lekkere cocktails dan is dit zeker een bezoekje waard. Het publiek dat erop afkomt is rond de dertigplus en het is één van de weinige leuke tenten in Haarlem.”
Cocktailbar Taru – “Echte cocktailliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen met drankjes tussen de 13,50 en 17,50 euro. Het interieur is Japans-Scandinavisch ingericht en de cocktails worden gepresenteerd als ware kunstwerken.”